Kruthusen Företagsfastigheter väljer Compani 56 för ny webb

När Kruthusen Fastigheter valde oss som partner för sin nya digitala plattform, handlade det om mer än teknik. Det handlade om att skapa en plats som speglar vilka de är – och vart de är på väg. En plattform som känns lika relevant och tillgänglig för användaren som den känns rätt för varumärket.

Uppdraget omfattar hela processen: från strategi, struktur och innehåll till form, utveckling och lansering. Därefter tar vi ansvar för vidareutveckling och förvaltning under sex år framåt – ett långsiktigt uppdrag som kräver både helhetsperspektiv och närvaro i detaljerna.

Det vi bygger tillsammans är inte bara en webbplats. Det är ett digitalt nav som samlar funktion, kommunikation och upplevelse på ett sätt som gör vardagen lite enklare – både för de som arbetar med fastigheterna och för dem som besöker sidan. Det ska vara tydligt, användbart och drivet av Kruthusens värderingar.

Vi gillar den här typen av uppdrag: där vi får kombinera strategi med form, innehåll med funktion, och idé med genomförande. Där vår breda kompetens verkligen kommer till sin rätt – och där samarbetet bygger på ömsesidigt förtroende.

Det här är början på något långsiktigt. Och vi ser verkligen fram emot att få sätta igång.